کنعانی:رژیم صهیونیستی جرأت رویارویی نظامی با ایران را ندارد

کنعانی در این گفت‌وگو تاکید کرد: رژیم صهیونیستی جرأت رویارویی نظامی با ایران را ندارد و تهدیدهای اخیر رژیم صهیونیستی صرفا جنگ روانی است.

وی گفت: این رژیم جرأت و قدرت رویارویی نظامی با ایران را ندارد و پاسخ ایران به هرگونه حماقتی که رژیم صهیونیستی مرتکب شود، ویران کننده خواهد بود.

به گزارش حوزه سیاست خارجی آژانس خبری سیاست خارجی، ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت خارجه در گفت‌وگویی تفصیلی با شبکه العالم به سوالاتی پیرامون «سیاست‌های همکاری دولت سیزدهم با کشورهای منطقه»، «آخرین وضعیت تماس‌های دیپلماتیک ایران و عربستان»، «واکنش‌ها به سفر بایدن به منطقه» و «واکنش ها به عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی» پاسخ داد.

بر اساس این گزارش، مشروح این گفت‌گو امشب ساعت 21 منتشر خواهد شد.منبع

کنعانی همچنین تاکید کرد: واشنگتن همه مطالب ایران را که در متن توافق سال 2015 آمده است، نپذیرفت. واشنگتن باید ضمانت واقعی به ایران بدهد. طولانی کردن زمان مذاکرات به نفع هیچ طرفی به ویژه آمریکا نیست.

وی گفت: تهران نگرانی های امنیتی ترکیه را در مرزهای جنوبی این کشور درک می کند و با این حال مخالف ایده منطقه حائل داخل سوریه است.

سخنگوی وزارت خارجه در بخشی از گفت وگوی خود خاطرنشان کرد: جو بایدن رئیس جمهور آمریکا در تشکیل ائتلافی نظامی ضد ایران شکست خورد و کشورهای منطقه به آمریکا اعتمادی ندارند.