پیام تسلیت وزیر خارجه بوسنی و هرزگووین به امیرعبداللهیان

به گزارش خبرنگار سیاست خارجی آژانس خبری سیاست خارجی، بیسرا توکوویچ وزیر امور خارجه بوسنی و هرزگووین در پیامی به حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان حمله تروریستی در حرم مطهر احمد بن موسی (ع) را محکوم و با دولت و ملت ایران ابراز همدردی کرد.

توکوویچ افزود: اینجانب از طرف وزارت امور خارجه بوسنی و هرزگوین و از طرف خودم این ضایعه را به شما و ملت جمهوری اسلامی ایران تسلیت عرض می‌کنم.

وی عنوان کرد: ما در محکومیت شدید حملات هولناک به غیرنظامیان متحد هستیم و همچنان در کنار شما و جامعه بین‌المللی در ‌مبارزه استوار با این جنایات وحشیانه ایستاده‌ایم.

در این عملیات تروریستی ۱۵ نفر شهید و تعدادی نیز زخمی شدند که یک زن و دو کودک هم جزو شهدای این حادثه بودند.منبع

در پیام وزیر خارجه بونسی آمده است: با غم و اندوه فراوان خبر هولناک حمله به زیارتگاه شیعیان در شهر شیراز در جنوب ایران که منجر به کشته شدن مردم بیگناه و مجروح شدن عده زیادی شد را دریافت کردم.

وزیر امور خارجه بونسی و هرزگووین بیان کرد: از جنابعالی خواهشمندم مراتب تسلیت و همدردی اینجانب را به خانواده هایی که عزیزان خود را از دست داده‌اند ابلاغ فرمایید. همچنین برای مجروحان شفای عاجل آرزومندیم.

غروب چهارشنبه چهارم آبان ۱۴۰۱ یک فرد مسلح با ورود به حرم مطهر شاهچراغ، زائران را به رگبار گلوله بست؛ گروهک تروریستی تکفیری داعش مسئولیت این حادثه را بر عهده گرفته است.