پزشکان: ما به روابط با روسیه اهمیت زیادی می دهیم

پزشکان: ما به روابط با روسیه اهمیت زیادی می دهیم

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در تماسی تلفنی انتخاب مسعود مزیگیان را به عنوان رئیس جمهور منتخب ملت ایران تبریک گفت.

به گزارش ایسنا، پوتین رئیس جمهور روسیه در این تماس تلفنی با ابراز امیدواری از موفقیت پزشکان در مسئولیت بزرگی که در انتظار آنهاست و همچنین بهروزی و سعادت ملت ایران است، با اشاره به اینکه روابط بین دو کشور جمهوری ایران و روسیه در بالاترین سطح هستند و باید در دوره ریاست جمهوری منتخب و با اجرای توافقات منعقده بین دو کشور در دوران مدیریت شهید رئیسی ادامه دهند.

ولادیمیر پوتین همچنین با اشاره به گسترش همکاری‌های ایران و روسیه به ویژه در بخش‌های انرژی و حمل‌ونقل، ضمن دعوت از پزشکان برای شرکت در اجلاس آتی بریکس در کازان، آمادگی روسیه را برای امضای توافقنامه همکاری جامع بین دو کشور در حاشیه آن اعلام کرد. وی بر این اجلاس تاکید کرد.

در این تماس تلفنی پزشکان ضمن قدردانی از پیام گرم و محبت آمیز رئیس جمهور روسیه، گفتند: ما برای روابط با کشور دوست و همسایه روسیه اهمیت زیادی قائل هستیم و بی شک برای تقویت این روابط تلاش خواهیم کرد. .

رئیس جمهور منتخب بر تلاش دولت جدید برای پیگیری و اجرای توافقات صورت گرفته در دوران مدیریت شهید رئیسی تاکید کرد.

این پزشکان همچنین همکاری دو کشور در سازمان ها و قراردادهای بین المللی و منطقه ای از جمله شانگهای، بریکس و اوراسیا را مهم دانستند و گفتند: اسناد توافقنامه همکاری جامع ایران و روسیه تکمیل شده است و ما آماده امضای آنها در حاشیه اجلاس سران بریکس در روسیه هستند.

انتهای پیام/