پاک‌آیین: شکست رژیم صهیونیستی یک واقعیت انکارنشدنی است

دیپلمات پیشین کشورمان گفت: اینکه رژیم اسرائیل به کمک کشورهای اسلامی غزه را ویران کرد و بیش از ۱۳ هزار نفر را تا الان به شهادت رسانده در تاریخ می‌ماند.

به گزارش ایسنا، مقام معظم رهبری در جریان بازدید از آخرین دستاوردهای نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در محل نمایشگاه دائمی این نیرو با اشاره به تحولات فلسطین و استمرار جنایات رژیم صهیونیستی در غزه گفتند: قضایای غزه بسیاری از حقایق مکتوم را برای مردم دنیا آشکار کرد که یکی از این حقایق، طرفداری سران کشورهای غربی از تبعیض نژادی است.

«محسن پاک‌آیین» در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در جریان بازدید از آخرین دستاوردهای نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در محل نمایشگاه دائمی با تاکید بر مسئولیت کشورهای اسلامی در جریان جنگ غزه و جنایات رژیم صهیونیستی علیه مردم بی‌دفاع غزه گفت: همان طور که رهبری گفتند برخی کشورها این جنایت را محکوم و برخی این کار را نکردند اما این اصلا کافی نیست. با محکوم کردن این جنایات مسئولیت کشورهای اسلامی انجام نشده و آنها کماکان باید در این رابطه به وظایف اساسی خود بپردازند.

وی ادامه داد: در وهله اول باید کشورهایی که نفت و گاز به رژیم صهیونیستی می‌فروشند و موتور جنگی این رژیم را روشن می‌کنند از فروش آن خودداری کنند؛ قزاقستان، آذربایجان و ترکیه و یکی از کشورهای آفریقایی فروشندگان اصلی نفت و گاز به اسرائیل هستند و در جنایات این رژیم شریک هستند. این رفتار و بی‌تفاوتی در تاریخ باقی می‌ماند که اسرائیل به کمک کشورهای اسلامی بود که غزه را ویران کرد و بیش از ۱۳ هزار نفر را که تا الان شاهد آن هستیم، به شهادت رساند و خسارات زیادی را به مردم این منطقه تحمیل کرد.

پاک‌آیین: شکست رژیم صهیونیستی یک واقعیت انکار نشدنی است

این دیپلمات پیشین کشورمان ادامه داد: این مطالبه مردم این کشورها هم هست که در مقطع فعلی همراه رژیم صهونیستی نباشند. کشورهایی که معاملاتی با رژیم صهیونیستی دارند نیز باید آن را تحریم اقتصادی کنند و این رژیم را تحت فشار قرار دهند.

پاک‌آیین اظهار کرد: در ارتباط با مجامع بین‌المللی هم با توجه به قطعنامه‌ای که ۱۲۰ کشور در مجمع عمومی صادر کردند و خواهان آتش بس شدند و با توجه به قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل که حتی آمریکا و انگلیس به آن رای ممتنع دادند و آن را وتو نکردند، باید کاری کرد که این قطعنامه‌ها اجرایی شود و آتش بس برقرار شود، اگر این اتفاق نیفتاد کشورهای اسلامی باید تقاضای تعلیق عضویت رژیم صهیونیستی را در سازمان ملل ارایه کنند تا وقتی این رژیم آتش بس را بپذیرد.

وی تصریح کرد: همان طور که مقام معظم رهبری هم تاکید کردند که حداقل برای یک زمان موقت تا وقتی آتش بس به نفع مردم غزه برقرار نشده کشورهای اسلامی روابط خود را با این رژیم قطع کنند، این کار شدنی است و این انتظار مسلمانان جهان است که دولت‌هایشان به صحنه بیایند.

این کارشناس مسایل منطقه خاطرنشان کرد: شکست رژیم صهیونیستی یک واقعیت انکار نشدنی است، آنها هم در زمین و هم در رابطه با جنایاتی که علیه مردم غزه انجام دادند و ویرانی که به جا گذاشتند حیثیت و اعتبار این رژیم در دنیا و حامیان این رژیم را از بین بردند.

پاک‌آیین: شکست رژیم صهیونیستی یک واقعیت انکار نشدنی است

مقام معظم رهبری همچنین گفتند: رژیم صهیونیستی به رغم بمباران‌های گسترده در غزه، تاکنون در حرکت خود ناکام بوده است زیرا از ابتدا گفتند که هدف ما نابودی حماس و مقاومت و زمین‌گیر کردن آنها است اما با گذشت بیش از ۴۰ روز و با بکارگیری همه توان نظامی خود، هنوز نتوانسته‌اند این کار را انجام دهند.

رهبر انقلاب رژیم صهیونیستی را مظهر تبعیض نژادی خواندند و گفتند: صهیونیست‌ها خود را نژاد برتر می‌دانند و بقیه آحاد بشر را نژاد پَست به حساب می‌آورند و به همین دلیل است بدون احساس ناراحتی وجدان، چندین هزار کودک را به قتل رسانده‌اند. 

پاک‌آیین اظهارکرد: مطالبه مقام معظم رهبری از مردم اروپا هم قابل توجه است؛ آنها باید تکلیف خود را با کشورهایی مثل آلمان، انگلیس و فرانسه که  از رژیم نژاد پرست اسرائیل حمایت می‌کنند، روشن کنند. نتانیاهو صریحا گفت که صهیونیست‌ها نژاد برتر و مردم غزه نژاد پست هستند و باید کشته شوند، این نژاد پرستی محض است، چرا تکلیف خود را مشخص نمی‌کنند. این کشورها ظاهرا مخالف نژاد پرستی هستند اما علنی دارند از رژیم صهونیستی  حمایت می‌کنند.

انتهای پیام

منبع: https://www.isna.ir/news/1402082921361/%D9%BE%D8%A7%DA%A9-%D8%A2%DB%8C%DB%8C%D9%86-%D8%B4%DA%A9%D8%B3%D8%AA-%D8%B1%DA%98%DB%8C%D9%85-%D8%B5%D9%87%DB%8C%D9%88%D9%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA%DB%8C-%DB%8C%DA%A9-%D9%88%D8%A7%D9%82%D8%B9%DB%8C%D8%AA-%D8%A7%D9%86%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D9%86%D8%B4%D8%AF%D9%86%DB%8C-%D8%A7%D8%B3%D8%AA