ما روی مسائل باقی مانده پادمانی بسیار جدی هستیمما روی مسائل باقی مانده پادمانی بسیار جدی هستیم

به گزارش خبرنگار سیاست خارجی آژانس خبری سیاست خارجی از آفریقا، حسین امیر عبداللهیان روز پنجشنبه در نشست ایرانیان مقیم تانزانیا افزود: روز گذشته پاسخ طرف آمریکایی به پیشنهادات مکتوب خودمان را از طریق هماهنگ کننده اتحادیه اروپا دریافت  و در حال بررسی این موضوع هستیم و در برخی از موضوعات باید تاکید بیشتر می شد.

وی تاکید کرد :ما روی مسائل باقی مانده پادمانی بسیار جدی هستیم و به هیچ وجه حاضر نیستیم برخی از اتهامات بی اساس آژانس بین‌المللی انرژی اتمی باقی مانده باشد و هر زمان بخواهند ادعاهای برخاسته با هماهنگی رژیم صهیونسیتی تکرار کنند.

وزیر امور جارجه افرود: طرف آمریکایی باید جدی باشد تا بتوانیم به مرحله نهایی مذاکرات نزذیک بشویم.

وی اضافه کرد : چنانچه بررسی های ما طبق بررسی کارشناسی  به نتیجه برسد گام بعدی جمع شدن وزرای خارجه برای گفت و گو ها و تبادلات است.

امیر عبداللهیان گفت : امیدواریم بتوانیم به مرحله نهایی برسیم و اما مادامی که حقوق ملت ایران  تامین نشود هیچ شتابی نخواهیم کرد و امیدوارم با تلاش های که در ماه های گذشته شده است بتوانیم در مباحث علم و فناوری در سایر موضوعات در نوک قله قرار بگیریم.

وی تاکید کرد: دولت مصمم است برنامه توسعه پایدار اقتصادی را با نگاه بی اثر کردن تحریم ها ادامه دهد و   دو مسیر را به طور همزمان دنبال می کند تلاش برای بی اثر کردن تحریم ها و تلاش برای توسعه اقتصادی بدون نگاه به برجام است چراکه به فرض اینکه توافق ما در چند روز آینده به نتیجه برسد و باز تحریم های ثانویه برداشته می شود اما تحریم های اولیه طبق برجام باقی خواهد ماند.

وی در ادامه در بخش دیگری از سخنانش گفت :یک موضوع مهم دولت وضعیت ایرانیان مقیم خارج از کشور است. ما برای حل مشکلات ایرانیان خارج از کشور و تردد آن ها به ایران، دنبال راه حل هستیم. متاسفانه تردد ایرانیان با  خارج از کشور با موضوع ایران هراسی با مشکل روبرو است.

وزیر امور خارجه  افزود: در وزارت خارجه کمیته ای را تشکیل دادیم که شما می توانید بدون مشکل به ایران سفر کنید و در مورد مشکل ویزا و لغو روادید  در تانزانیا را  قرار است با  رییس جمهور و وزیر خارجه  این کشور گفت وگو شود.


 منبع

مطالب مرتبط