مادورو و پزشکان بر ادامه همکاری ایران و ونزوئلا تاکید کردند

مادورو و پزشکان بر ادامه همکاری ایران و ونزوئلا تاکید کردند

رئیس‌جمهور ونزوئلا و رئیس‌جمهور منتخب ایران در گفت‌وگوی تلفنی با یکدیگر تمایل خود را برای ادامه همکاری‌ها به منظور تحکیم روابط راهبردی بلندمدت بین دو کشور اعلام کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران، نیکلاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا در پیامی پیروزی مسعود مازیکیان، رئیس جمهور منتخب ایران در انتخابات را تبریک گفت.

وزارت امور خارجه ونزوئلا در بیانیه ای با اعلام خبر تماس تلفنی مادورو و پزشکان توضیح داد که دو طرف بر ماهیت برادرانه روابط دو کشور تاکید کردند.

در این بیانیه آمده است: آنها همچنین تمایل خود را برای ادامه همکاری ها به منظور تقویت روابط راهبردی بلندمدت، برگزاری هر چه سریعتر نشست عالی رتبه و ادامه همکاری ها و برنامه های توسعه مشترک در این راه اعلام کردند.

دولت بولیواری ونزوئلا روز شنبه پس از اعلام پیروزی مسعود بداشیان در انتخابات، به مردم ایران به دلیل تعهدشان به دموکراسی کشورشان تبریک گفت.

رئیس‌جمهور ونزوئلا در این پیام تمایل خود را برای ادامه تلاش‌ها با مسعود المادیجیان برای تحکیم جهانی چند مرکزی و چندقطبی، به معنای «ادامه شکست ادعاهای سلطه‌گرایانه تهدیدکننده کثرت‌گرایی و صلح جهانی» اعلام کرد.

انتهای پیام/