غرب به دنبال بحران سازی علیه کشورهای مستقل از جمله ایران است

وی تاکید کرد: آمریکا و غرب، ایرانی ویران و وابسته می‌خواهند و نه ایران آباد، پیشرفته و مستقل. همگان دیدند که آمریکا و متحدین با سوریه و عراق و افغانستان چه کرده اند.

وزیر امور خارجه کشورمان نیز در این گفت و گوی تلفنی، بر تداوم مواضع اصولی و منطقی جمهوری اسلامی در قبال مسائل جهان اسلام به خصوص مساله فلسطین و حمایت از جبهه مقاومت و دولت و ملت سوریه تاکید کرد.

وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و سوریه همچنین بر پیگیری روند توسعه روابط دوجانبه به خصوص در حوزه‌های اقتصادی و تجاری تاکید کردند.منبع

امیر عبداللهیان خاطر نشان کرد: فشارهای سیاسی و تبلیغاتی خللی در عزم و اراده ملت و دولت ایران در پیمودن راه عزت و استقلال و پیشرفت و حمایت از ثبات و امنیت کشورهای منطقه و مخالفت با دخالت بیگانگان و تجاوزگری رژیم غاصب صهیونیستی ایجاد نخواهد کرد و ملت ایران با هوشیاری توطئه دشمنان را ناکام خواهد گذاشت.

به گزارش خبرنگار سیاست خارجی آژانس خبری سیاست خارجی، فیصل مقداد وزیر امور خارجه سوریه در تماس تلفنی با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان، تجربه شکست خورده رژیم صهیونیستی و حامیان آن در توطئه و بحران‌سازی علیه دولت و مردم سوریه را یادآور شد و افزود: آنها بدنبال بحران‌سازی علیه کشورهای مستقل از جمله جمهوری اسلامی ایران، هستند.

در این گفت و گوی تلفنی برخی موضوعات دوجانبه و نیز مسائل مورد اهتمام مشترک در عرصه منطقه‌ای و بین‌المللی مورد گفت‌وگو و تبادل نظر قرار گرفت.