علت واکنش تند خطیب‌زاده به عملیات روانی رژیم صهیونیستی در ترکیه چیست؟علت واکنش تند خطیب‌زاده به عملیات روانی رژیم صهیونیستی در ترکیه چیست؟

به گزارش خبرنگار سیاست خارجی آژانس خبری سیاست خارجی، گزارش هایی از حدود یک هفته قبل مبنی بر یک هماهنگی مرموز برای مشغول کردن رسانه‌ها به سناریوهای ساختگی دریافت می‌شد.

ماجرا از این قرار بود که کانال ۱۳ رژیم صهیونیستی در خبری دروغین مدعی شد که ایران، شهروندان اسراییلی را در ترکیه مورد هدف قرار می‌دهد، تا از این طریق هم بر افکار عمومی ترکیه علیه ایران تأثیر بگذارد و همین اینکه بتوان مسئله توریسم در ترکیه را تحت تاثیر قرار بدهد.

جالب تر آنکه این از صبح روز پنج شنبه و ساعت ها قبل از کنفرانس مطبوعاتی مذکور برخی رسانه های ترکیه با استفاده از گزارش ها و تصاویر مبهم و جهت دار سرگرم منحرف کردن افکار عمومی از اتفاقات دیگر این روزها و مهیا کردن فضا برای سخنان لاپید وزیر خارجه رژیم صهیونیستی بودند.

سعید خطیب‌زاده سخنتگوی وزارت امورخارجه کشورمان در واکنش به اتهامات و ادعاهای بی‌اساس وزیر خارجه رژیم صهیونیستی در آنکارا در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با همتای ترک را مضحک و در چهارچوب یک سناریوی از پیش طراحی شده برای تخریب روابط دو کشور مسلمان توصیف کرد و آن را بخشی از دسیسه تل آویو برای انحراف افکار عمومی ترکیه و منطقه از آرمان فلسطین و اقدامات تروریستی این رژیم کودک‌کش و خرابکار دانست.

عملیات روانی رژیم صهیونیستی برای مشغول کردن رسانه‌ها به سناریوهای ساختگی

سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: متاسفانه از حدود یک هفته پیش یک عملیات روانی برای مشغول کردن رسانه‌ها به سناریوهای ساختگی با استفاده از اطلاعات نادرست و جهت‌دار جهت مهیا کردن فضا برای طرح سناریوی فرافکنانه وزیر خارجه رژیم صهیونیستی شروع شده بود.

خطیب‌زاده تصریح کرد: کشور همسایه ما ترکیه بخوبی می‌داند ادعاهای فرستاده رژیم دروغگو و تروریست صهیونیستی تا چه میزان بی‌اساس بوده و انتظار می‌رود در مقابل این ادعاهای تفرقه‌افکنانه سکوت نکند. این رژیم بارها نشان داده است تا چه میزان غیرقابل اعتماد است.

پاسخ  ایران به خرابکاری‌های رژیم صهیونیستی بدون تهدید امنیت شهروندان عادی و تهدید امنیت کشورهای دیگر خواهد بود

وی با تاکید مجدد بر اینکه پاسخ جمهوری اسلامی ایران به ترور و خرابکاری‌های رژیم صهیونیستی همیشه بصورت قطعی، مقتدرانه و بدون تهدید امنیت شهروندان عادی و تهدید امنیت کشورهای دیگر خواهد بود، اظهار داشت: مظلوم‌نمایی‌های نمایشی این رژیم تروریست را کسی جز خودش باور نمی‌کند و اگر به ظاهر نیز طرف‌هایی بر اساس مصلحت‌اندیشی زودگذر، نمایشی از همراهی داشته باشند، اما در واقع می‌دانند با چه رژیم خطرناکی روبرو هستند.منبع

مطالب مرتبط