صهیونیست‌ها به دنبال بی‌ثبات کردن سوریه هستند

وی تصریح کرد: نگرانی‌های ترکیه را در مورد مسائل امنیتی درک می‌کنیم و قویا مخالف هرگونه اقدام نظامی با هر توجیهی هستیم و برای حل سوءتفاهمات موجود بین ترکیه و سوریه از طریق دیپلماسی و گفت‌وگوی سیاسی تلاش می‌کنیم.

وزیر امور خارجه عنوان کرد: برای حل سوء تفاهمات موجود بین سوریه و ترکیه از مسیر دیپلماسی و گفت‌وگوی سیاسی تلاش می‌کنیم.منبع

به گزارش خبرنگار حوزه سیاست خارجی آژانس خبری سیاست خارجی، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در بدو ورود به دمشق در جمع خبرنگاران گفت: سفر اخیر رئیس جمهوری سوریه به تهران نقطه عطف جدیدی در روابط دو کشور به شمار می‌رود. در این سفر وارد مرحله جدیدی از همکاری‌های همه‌جانبه دو کشور از جمله در حوزه‌های متنوع اقتصادی و تجاری شدیم. امروز فرصت بسیار خوبی است که با همکارم آقای فیصل المقداد آخرین وضعیت مناسبات دو کشور را مورد بررسی قرار دهیم.

وزیر امور خارجه خاطرنشان کرد: مردم و دولت و رهبری سوریه در دفاع از تمامیت ارضی کشورشان با قوت عمل می‌کنند.

امیرعبداللهیان افزود: اکنون که مردم سوریه در حال بازگشت به شهرها و منازل مسکونی خود هستند می‌خواهند با این اقدامات، دمشق را به صورت نادرست، ناامن جلوه دهند.

وزیر امور خارجه افزود: اقدامات رژیم صهیونیستی و تجاوز آنها به تمامیت ارضی سوریه را قویاً محکوم می‌کنیم. در کنار تحریم‌هایی که علیه مردم و مقاومت سوریه اعمال می‌شود، صهیونیست‌ها به دنبال بی‌ثبات سازی و افزایش مشکلات مردم در سوریه هستند.