شرکت‌کنندگان در اجلاس اوآنا از سازمان انرژی اتمی ایران بازدید کردندشرکت‌کنندگان در اجلاس اوآنا از سازمان انرژی اتمی ایران بازدید کردند

به گزارش خبرنگار سیاسی آژانس خبری سیاست خارجی، هجدهمین اجلاس مجمع عمومی اتحادیه خبرگزاری های آسیا و اقیانوسیه (اوآنا) به میزبانی خبرگزاری جمهوری اسلامی از دوم آبان در تهران آغاز شده است و شرکت کنندگان در این اجلاس تاکنون دیدارهایی را با وزیر امور خارجه و رییس جمهور داشتنه‌اند.

مدیران ارشد رسانه های عضو  اتحادیه خبرگزاری های آسیا و اقیانوسیه (اوآنا) در این بازدید با زیرساخت های علمی و تحقیقاتی، دستاوردها و توانمندی‌های صنعت هسته ای جمهوری اسلامی ایران در حوزه راکتور و تولید رادیودارو آشنا شدند و از نمایشگاه دستاوردهای صنعت هسته ای کشور بازدید کردند و مسئولان ذی ربط به سوالات آنان در ارتباط با پیشرفت های صورت گرفته پاسخ دادند.

هجدهمین اجلاس مجمع عمومی اتحادیه خبرگزاری های آسیا و اقیانوسیه (اوآنا) دوشنبه با حضور مدیران، روسای خبرگزاری‌ها و فعالان رسانه‌ای کشورهای عضو در تهران به میزبانی خبرگزاری جمهوری اسلامی (آژانس خبری سیاست خارجی) برگزار خواهد شد. این اتحادیه در سال ۱۹۶۱ تأسیس و امروزه ۴۳ خبرگزاری از ۳۵ کشور عضو آن می‌باشند. آژانس خبری سیاست خارجی در این اجلاسیه به مدت ۳ سال ریاست این اتحادیه را برعهده خواهد گرفت.

«اوآنا» (OANA) نام اختصاری و مخفف The Organization of Asia-Pacific News Agencies است در ۲۲ دسامبر سال ۱۹۶۱ میلادی (۱ دی ۱۳۴۰) با هدف تسهیل اطلاع رسانی میان کشورهای این منطقه با حمایت سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی ملل متحد(یونسکو) تاسیس شد.منبع