شرح حال «سیدعیسی» از زبان سیدمحمد حسینی

معاون رئیس‌جمهور تکریم مجاهدان و مبارزان جبهه مقاومت را سبب گسترش تفکر و اندیشه مقاومت در جهان دانست و گفت: مقاومت در برابر سلطه و اشغالگری موضوعی کاملاً عقلانی است و راهی جز آن وجود ندارد.

به گزارش ایسنا، سید محمد حسینی در هشتمین اجلاسبه بین المللی مجاهدان در غربت که با محوریت تکریم شخصیت و خدمات آیت الله سید عیسی طباطبایی نماینده حضرت امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری در لبنان برگزار شد ، با ابلاغ سلام رئیس جمهور بر ایمان و ارادت وی به مقاومت و ایستادگی در برابر نظام سلطه تاکید کرد و گفت: آیت‌الله رئیسی در دفاع از موضوع  مقاومت و مبارزه با ظلم پیشتاز و پیشگام است و تاکنون همواره‌ یاور و حامی جبهه مقاومت بوده است.

وی با قرائت این آیه« الَّذِینَ آمَنُوا وَ هَاجَرُوا وَجَاهَدُوا فِی سَبِیلِ اللَّهِ بِأَمْوَالِهِمْ وَأَنْفُسِهِمْ أَعْظَمُ دَرَجَةً عِنْدَ اللَّهِ وَأُولَئِکَ هُمُ الْفَائِزُونَ» گفت: سه مفهوم ایمان، هجرت و جهاد که در این آیه به آن اشاره شده چندین بار در قرآن تکرار شده و وجود این سه ویژگی در افراد از صدر اسلام تاکنون منشا تحولات زیادی بوده است. برای درک اهمیت هجرت کافی است هجرت جمعی از مسلمانان به حبشه و هجرت نبی مکرم اسلام به مدینه را مورد کنکاش قرار داد و آثار و برکات هجرت امام علی (ع) از مدینه به کوفه و دیگر ائمه اطهار و علماء و بزرگان را در ۱۴ قرن گذشته مورد بررسی قرار داد. در انقلاب اسلامی نیز شاهد تبعید و هجرت امام خمینی به بورسای ترکیه و نجف اشرف هستیم و زمانی که امام را از عراق اخراج و دولت کویت نیز مانع وردود امام به خاک کشورش شد، امام با صلابت فرمود اگر لازم باشد از فرودگاه به فرودگاهی می روم ولی دست از مبارزه برای رساندن پیام ملت مظلوم ایران دست بر نمی دارم، این موضع به مفهوم مقاومت و استقامت و ادامه مسیر حق تا پیروزی است.

وی تکریم شخصیت‌های بزرگی همچون آیت الله سید عیسی طباطبایی را حرکتی در مسیر عمل به توصیه قرآن و کلام وحی دانست و گفت: خداوند حکیم سلام و درود خود را نثار حضرت ابراهیم، نوح، موسی و هارون و رسولان کرده تا افکار و رفتار انبیاء و مردان حق الگوی دیگران باشد. در روایتی از  پیامبر گرامی آمده است مومن از کوه پابرجاتر و مستحکم و پایدارتر است چون کوه را می توان تراشید و از حجمش کم کرد اما دین و ایمان مومن را نمی‌توان کم کرد، یعنی انسان مومن در شداید، سختی‌ها و تنگناها و در هجمه و فشار دشمن می‌ایستد و پایداری می‌کند و دچار تزلزل نمی‌شود.

معاون پارلمانی رییس‌جمهور با اشاره به روحیه مقاومت و ایستادگی سید عیسی طباطبایی گفت: دشمن صهیونیستی چندین بار منزل و خودرو ایشان را منفجر کرد و این سید مجاهد مدام در معرض تهدید و ترور بوده است اما  نه تنها  لحظه‌ای دچار تردید نشد بلکه با عزم راسخ تر مسیر مقاومت را از ۱۸ سالگی تاکنون که حدود ۸۰ سال سن دارد ادامه داده است و منشأ خدمات و برکات ارزشمندی برای مردم مقاوم لبنان، سوریه و فلسطین بوده است و امروز که خط سیر زندگی این روحانی وارسته و شجاع را از دامغان تا لبنان بررسی می کنیم جز عمل صالح و پایداری در راه خدا و خدمت نمی‌بینیم.

وی با اشاره به فرازهایی از زندگی این مبارز خستگی ناپذیر پ دلداده امام و رهبری گفت: آیت الله طباطبایی و شخصیت‌ها و بزرگانی مانند ایشان هیچگاه دنبال مطرح کردن خود نبوده‌اند و مجاهدت خالصانه در گمنامی را مشی زندگی خود قرار داده اند، این جلسات تکریم  هم معمولاً با اصرار دیگران برای آثار اجتماعی آن برگزار می‌شود. ایشان از تعریف و تکریم مستغنی هستند و برگزاری نکوداشت، در حقیقت ارائه الگو و اسوه به جامعه است که می توان در هر شرایط سخت و دشواری انجام وظیفه کرد و سنگر جهاد و مقاومت را ترک نکرد و منشا خدمات گسترده برای مظلومان و محرومان شد.

وی اظهار داشت: بدون تردید اگر صبر و پایداری مسلمانان مبارز و انقلابی نبود اسلام در جهان منتشر نمی شد، اگر مقاومت نبود هنوز لبنان در اشغال صهیونیست ها بود و آنها نه تنها از موضع خود عقب نشینی نمی‌کردند بلکه با توجه به روحیه اشغالگری به مناطق دیگر نیز یورش می‌بردند. اگر مقاومت مردم فلسطین نبود امروز چه بسا فلسطینی‌های باقیمانده در مناطق اشغالی را آواره یا قتل عام می‌کردند و سربازان آمریکایی همچنان افغانستان و عراق را در اشغال خود داشتند و داعش در سوریه و عراق یکه‌تازی می‌کرد و دیگر کشورها از جمله ایران را مورد تعرض قرار می‌داد.

حسینی در ادامه نمایند گان پارلمان‌های کشورهای حوزه مقاومت را به تعامل نزدیک و هم‌اندیشی فراخواند و گفت: هر چقدر نیروهای مقاومت در مجالس کشورهای حوزه مقاومت، همکاری و هماهنگی نزدیکی با یکدیگر داشته باشند، می‌توانند در مقابل جنایت ها و استیلا جویی جریان سلطه، مواضع واحد و تاثیرگذاری اتخاذ کنند.نمایندگان جبهه مقاومت در محکوم کردن جنایاتی مانند قرآن سوزی با مواضع قاطع و اثرگذاری مانند دعوت مردم به تحریم خرید کالاهای کشورهای متخاصم، آنها را تحت فشار به عقب نشینی از مواضع خصمانه و ضد اسلامی وادار نمایند و بدانند که وعده نصرت الهی حق است و بدون شک تحقق پیدا خواهد کرد و کسانی که در مسیر باطل حرکت میکنند راه به جایی نخواهند برد.

انتهای پیام

منبع: https://www.isna.ir/news/1402070201038/%D8%B4%D8%B1%D8%AD-%D8%AD%D8%A7%D9%84-%D8%B3%DB%8C%D8%AF%D8%B9%DB%8C%D8%B3%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D8%B2%D8%A8%D8%A7%D9%86-%D8%B3%DB%8C%D8%AF%D9%85%D8%AD%D9%85%D8%AF-%D8%AD%D8%B3%DB%8C%D9%86%DB%8C