ساعدی: آمریکا به جنبش زن، زندگی و آزادی به عنوان طعمه خود نگاه می‌کند

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: دیدیم که رئیس جمهور آمریکا در نشست جهانی سازمان ملل متحد هیچ صحبت و هیچ اشاره‌ای به جنبش زن، زندگی و آزادی نداشت؛ چراکه اینها را ناقابل دانسته و به آنها به عنوان طعمه خود در داخل نظام اسلامی نگاه می‌کند.

قاسم ساعدی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به بی‌اعتنایی بایدن به جنبش زن، زندگی و آزادی در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل متحد، بیان کرد: سیاست آمریکا و سناریوهایی که در کشور آمریکا برای سایر کشورها به ویژه برای جمهوری اسلامی اتخاذ می شود، مانند ابری هستند که می آیند و رد و برقی ایجاد کرده و می گذرند. اغتشاشاگران و یا افرادی که در کشور جمهوری اسلامی نفس می کشند و گول این سناریوها و سیاست های همیشه پوچ آمریکا را می خورند، باید بدانند که هیچ وقت آمریکا دلش برای ملت و مردم ایران نمی سوزد.

وی اظهار کرد: آمریکایی‌ها می خواهند اقتدار این ملت و این سرزمین و ایران بزرگ به حداقل کاهش پیدا کند چراکه هراس دارند. مقتدرترین کشور در دنیای اسلام و در خاورمیانه جمهوری اسلامی ایران است. جمهوری اسلامی با علم و دانش فرزندان خود و با تکیه بر صنعت خود می تواند روی پای خود بایستد و جواب همه دشمنان را بدهد.

نماینده مردم دشت آزادگان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد:  بنده به عنوان نماینده ملت و فرزند این سرزمین به همه فرزندان این خاک و بوم می گویم که هیچ گاه گول غربی‌ها و آمریکایی‌ها را نخورید. فرزندان این کشور باید به اقتدار نظام خود معتقد بوده و بدانند که این نظام مقتدر بوده و نه از آمریکا ترسی دارد و نه از کشورهای غربی. ما به جایی رسیدیم که امروز حرفی برای گفتن در دنیا داریم.

وی تاکید کرد: این اقتدار نظام، قدرت مشروعی است که مکتب اسلام به ما داده است. با اعتقاد به اخلاق و انسانیت و دفاع از ارزش های انسانی توانستیم به این نقطه برسیم. دیدیم همان بایدنی که همواره در حال خواب است و یکسری افراد نابابی به وی مشاوره می دهند در این نشست جهانی هیچ صحبت و هیچ اشاره ای به این جنبش نداشت؛ چراکه این ها را ناقابل می داند. به آنها به عنوان طعمه خود در داخل نظام اسلامی نگاه می کند. آنها را در خط مقدم می اندازند و بعد به حال خود رها می کنند.

وی افزود: همین ها هستند که در شعله های آتش فتنه می سوزند ولی آنها فقط می خندند. به همه تدوینگران این حرکت های ناشایست و نامناسب با ارزش های اسلامی و آرمان های انقلاب توصیه می کنم درست گرفته و گول غربی ها را نخورند. یک بار و دو بار گول می خورند اما برای چندمین بار نباید گول اینها را بخورند. اینها فرزندان ما هستند اما نگران هستیم. هر کجا بادی می وزد آنها به آن سمت می روند؛ این جالب نیست؛ بلکه باید استوار و محکم در چارچوب نظام خود بایستند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: افتخار ما ایرانی بودن، اقتدار موشکی، صنعت نظامی، فضاپیماها و پزشکی ما است. این حرکت ها تاثیری در مسیر رشد و توسعه کشور ندارد اما این افراد عزیزان ما هستند. به قول حضرت آقا این افراد دختران و فرزندان ما هستند. ما  فرزندان خود را در آغوش می گیریم ولی باید دست از فتنه بردارند. باید دست از گول خوردن های مکرر بردارند. باید به خودشان بیایند و مانند بقیه ملت در چارچوب نظام قرار گیرند. چند آدمی که در آنسوی مرزها نیز گول خورده اند، امروز از شدت ناراحتی همراه با دسیسه های غربی ها شدند. آنها نیز دلشان تنگ شده و دوست دارند در یکی از کوچه های این مرز و بوم قدم بزنند.

وی بیان کرد: گول افراد آن طرف مرزها را نخورید. مصاحبه های اخیر خودباخته های آنسوی مرز نیز نشان دهنده ناراحتی آنان است؛ چراکه اقتدار جمهوری اسلامی آمریکا را متقاعد کرد. تبادل زندانیان و آزادسازی اموال ایران در کره جنوبی همه نشان دهنده اقتدار این ملت است. این اقتدار مایه مباهات همه ما است. بنده بار دیگر از همه این افراد می خواهم یک بار دیگر بنشینند و فکر کنند و به ارزش ها و آرمان انقلابی خود باز گردند. یقین داشته باشند که نظام ما نظام رافتی است.

انتهای پیام

منبع: https://www.isna.ir/news/1402062918491/%D8%B3%D8%A7%D8%B9%D8%AF%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7-%D8%A8%D9%87-%D8%AC%D9%86%D8%A8%D8%B4-%D8%B2%D9%86-%D8%B2%D9%86%D8%AF%DA%AF%DB%8C-%D9%88-%D8%A2%D8%B2%D8%A7%D8%AF%DB%8C-%D8%A8%D9%87-%D8%B9%D9%86%D9%88%D8%A7%D9%86-%D8%B7%D8%B9%D9%85%D9%87-%D8%AE%D9%88%D8%AF-%D9%86%DA%AF%D8%A7%D9%87