رهبران مذهبی روسیه به مسعود بزکیان تبریک گفتند

رهبران مذهبی روسیه به مسعود بزکیان تبریک گفتند

رئیس شورای مفتی روسیه و اسقف اعظم کلیسای ارتدوکس روسیه در دو پیام جداگانه به رئیس جمهور منتخب ایران تبریک گفتند و برای وی آرزوی موفقیت کردند.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران، شيخ راويل عين الدين رئيس شوراي مفتيان فدراسيون روسيه در نامه اي خطاب به رئيس جمهور منتخب جمهوري اسلامي ايران گفت: به نمايندگي از طرف من و بيستم. روحانیون، ای مردم مسلمان روسیه، انتخاب شما به عنوان رئیس جمهور جمهوری اسلامی ایران را صمیمانه تبریک می گوییم.

وی ادامه داد: حسن همجواری و روابط دوستانه روسیه و ایران سابقه طولانی دارد. در این میان، همکاری با شورای فتوا و اداره دینی مسلمانان روسیه نشان دهنده تمایل مشترک ما به وحدت امت اسلامی است. در عین حال، این همکاری ها در خدمت تحکیم روابط سازنده بین دولت های ما به نفع دو کشور دوست و در مسیر دستیابی به صلح و عدالت است.

این مفتی روسیه خاطرنشان کرد: از درگاه خداوند متعال برای شما و در راه خدمت به مردم در این مقام عالی و موفقیت و تثبیت جایگاه جمهوری اسلامی ایران در عرصه بین المللی مسئلت دارم.

همانطور که پاتریارک کریل، اسقف اعظم کلیسای ارتدکس روسیه در نامه خود به مسعود مازیکیان تاکید کرد: حفظ سنت های معنوی هدفی است که ملت های ایران و روسیه را متحد می کند.

در این نامه آمده است: جناب آقای بهزکیان، انتخاب جنابعالی را به عنوان رئیس جمهور جدید جمهوری اسلامی ایران صمیمانه تبریک می گویم. حفظ سنت های معنوی، فرهنگی و تاریخی و پایبندی به اصول اخلاقی از اهدافی است که ملت های ایران و روسیه را به هم پیوند می دهد. همچنین برگزاری نشست ها و گردهمایی های دوجانبه به منظور کمک به نزدیک شدن مواضع دو کشور در زمینه مسائل مهم همکاری های فرهنگی و مذهبی بسیار مهم است.

اسقف کریل افزود: مردم ایران برای ساختن آینده کشور به شما اعتماد دارند و از شما انتظار دارند در راستای توسعه اقتصادی و اجتماعی گام های موثر و لازم بردارید.

وی با ابراز امیدواری از تداوم تعاملات دوجانبه لذت بخش بین دو کشور، برای مسعود مزکیان آرزوی سلامتی و توفیق در مسیر خدمات دولتی کرد.

علاوه بر این، پاتریارک کریل اظهار داشت که با حمایت مقامات ایرانی، گفتگو و همکاری خوبی بین کلیسای ارتدکس روسیه و جامعه مسلمانان ایران برقرار شده است.

انتهای پیام/