دیدار وزیران خارجه ایران و ارمنستان/ امیرعبداللهیان : اختلافات کشورها باید از طریق مذاکره حل و فصل شود

رئیس دستگاه سیاست خارجی کشورمان موضع تهران را درباره آخرین تحولات قفقاز عدم‌ پذیرش هرگونه تغییر در مرزها و ژئپلتیک منطقه بیان کرد و افزود جمهوری اسلامی ایران قویا معتقد است که  اختلافات کشورها باید از طریق مذاکره و گفتگوی سیاسی درون منطقه حل و فصل شود. 

وی افزود: شتاب مناسبات تهران –  ایروان به تحکیم و تقویت همکاری ها و همبستگی میان دو کشور و منطقه کمک خواهد کرد .

به گزارش آژانس خبری سیاست خارجی، وزرای خارجه جمهوری اسلامی ایران و ارمنستان که برای شرکت در هفتاد و هفتمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک به سر می برند، با یکدیگر  دیدار و درباره مناسبات دوجانبه و مهمترین مسائل منطقه قفقاز گفت وگو کردند . 

حسین امیرعبداللهیان وزیر خارجه با ابراز خرسندی از رایزنی ها و مشورت های دوره ای دو کشور، بر پیگیری توافقات دوجانبه در حوزه های مختلف فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و آموزشی تاکید کرد. 

آرارات میرزویان وزیر خارجه ارمنستان نیز با اشاره به جایگاه تاریخی ایران در تحولات قفقاز از  روند رو به رشد همکاری های دوجانبه ابراز خرسندی کرد . 

به گزارش آژانس خبری سیاست خارجی، امیرعبداللهیان که برای شرکت در نشست سران هفتاد و هفتمین مجمع عمومی سازمان ملل به همراه آیت الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور به نیویورک سفر کرده است، در ادامه دیدارهای فشرده خود با وزیر خارجه ارمنستان در محل اقامتش دیدار و گفتگو کرد.منبع