دیدار وزرای امور خارجه ایران و بلژیک/انتقاد امیرعبداللهیان از رویکرد دوگانه غرب در قبال حقوق بشر 

امیرعبداللهیان که همراه آیت الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور اسلامی ایران برای شرکت در هفتاد و هفتمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد به نیویورک سفر کرده بود، همچنان در این شهر به سر می‌برد، تا دیپلماسی فعال دولت سیزدهم را در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل ادامه دهد.

وزیر خارجه ایران در تداوم دیدارهای دو جانبه خود در روز جمعه به وقت محلی تاکنون با وزرای خارجه اتریش، برزیل، سوئد، هلند و نیز رئیس کمیته بین المللی صلیب سرخ گفت وگو کرده است.منبع

وزیر امور خارجه ایران در این دیدار بر آمادگی ایران برای نهایی کردن برخی اسناد پایه همکاری دوجانبه ایران و بلژیک از جمله موافقتنامه حمل و نقل دریایی، اجتناب از اخذ مالیات مضاعف و حمایت از سرمایه گذاری متقابل تاکید کرد.

به گزارش آژانس خبری سیاست خارجی، وزیر امور خارجه ایران در این دیدار از رویکرد دوگانه کشورهای غربی نسبت به حقوق بشر و اعمال گزینشی آن  انتقاد کرد.

امیرعبداللهیان همچنین در این دیدار درباره روابط دوجانبه و گسترش همکاری‌ها با اتحادیه اروپا و مسائل بین المللی گفت وگو کرد.

طرفین همچنین در خصوص مصادیق همکاری های قضایی و کنسولی تبادل نظر  و بر پوشش کنسولی به منظور حمایت از اتباع دو کشور برابر موافقتنامه ها و اسناد متعارف بین المللی تاکید کردند.