دعوت رسمی از آیت‌الله رئیسی برای حضور در اجلاس سران کشورهای حاشیه خزر

وی در این گفت‌وگو ضمن اشاره به دیدار اخیر روسای جمهور دو کشور در تهران، این بازدید را نقطه عطفی در مناسبات دو کشور خواند که تاثیر بسزایی در توسعه روابط دوستانه میان دو همسایه دارد.  

به گزارش روز یکشنبه آژانس خبری سیاست خارجی، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه در تماس تلفنی با رشید مردوف وزیر امور خارجه ترکمنستان در مورد اجرایی کردن توافقات دوجانبه و برخی موضوعات منطقه‌ای به ویژه اجلاس آتی سران کشورهای حاشیه دریای خزر در عشق آباد گفت‌وگو و تبادل نظر کرد.

رشید مردوف همچنین آمادگی وزرا، روسای سازمان‌ها و بخش خصوصی ترکمنستان جهت نشست با همتایان ایرانی برای اجرایی کردن توافقات حاصله در دیدار روسای جمهور دو کشور اعلام کرد.

وی بار دیگر به صورت رسمی بر دعوت رییس جمهور کشورش از رییس جمهوری اسلامی ایران برای حضور در اجلاس سران کشورهای حاشیه دریای خزر در عشق آباد تاکید کرد.منبع

وزیر امور خارجه همچنین آمادگی جمهوری اسلامی ایران جهت پیگیری و اجرای توافقات دو جانبه اعلام کرد.

وزیر امور خارجه ترکمنستان نیز ضمن تشکر از تلاش‌ها و اقدامات جمهوری اسلامی ایران در میزبانی از رئیس جمهور ترکمنستان در سفر اخیر وی به تهران، این بازدید را سرآغاز فصل نوینی از روابط دو کشور دانست.

امیرعبداللهیان همچنین حمایت جمهوری اسلامی ایران از میزبانی عشق آباد جهت برگزاری اجلاس سران کشورهای حاشیه دریای خزر را اعلام کرد.