حضور در «نمایشگاه شانگهای» موجب جهش بزرگ اقتصادی ایران می‌شود

در این نشست همچنین تصمیماتی برای برگزاری کمیسیون مشترک کامبوج و برونئی صورت گرفت.

به گزارش روز یکشنبه آژانس خبری سیاست خارجی، مهدی صفری در جلسه ستاد هماهنگی روابط اقتصادی خارجی با موضوع «پیگیری توافقات کمیسیون اقتصادی قطر و کوبا» ضمن ابراز خرسندی از سخنرانی مؤثر ریاست جمهوری در اجلاس بریکس، بر اهمیت حضور وزارتخانه‌ها و نهادهای مرتبط در کمیته‌های تخصصی بریکس تأکید کرد.

وی همچنین اشاره کرد که در حوزه کالاهای دانش بنیان و برخی محصولات کشاورزی مجوزهای لازم اخذ شده و بخش خصوصی با حضور به موقع در این نمایشگاه می‌تواند سود خوبی از بازار بزرگ چین به دست آورد.

جلسه ستاد هماهنگی روابط اقتصادی خارجی با موضوع «پیگیری توافقات کمیسیون اقتصادی قطر و کوبا» به ریاست مهدی صفری معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه و با حضور اعضای ستاد مرکب از مدیران دستگاه‌های ذیربط برگزار شد.منبع

در ادامه این جلسه مصوبات کمیسیون مشترک قطر و کوبا پیگیری شد و رایزنی‌ها برای رفع موانع برخی موافقت نامه‌ها صورت گرفت. توافقات حوزه انرژی، دارو و حوزه دانش بنیان در کمیسیون مشترک کوبا از جمله موضوعاتی بود که مقرر شد وزارتخانه‌های مربوطه مسئول رفع موانع پیش رو شوند.

معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه همچنین شرکت در «نمایشگاه شانگهای؛ مختص به کالاهای وارداتی به چین» را موجب جهش بزرگ اقتصادی جمهوری اسلامی ایران دانست و خاطرنشان کرد: «از آنجایی که چین بازاری گسترده است، توسعه صادرات با آن برابر با صادرات به چندین کشور است.»

در ادامه حاضران در این جلسه در خصوص چگونگی همکاری دستگاه‌ها، موانع پیش رو و راهکارهای ارتقای همکاری‌های فیمابین بحث، و محورها و پیشنهادات خود را ارائه کردند.