ثبات منطقه نباید تحت تاثیر بیگانگان قرار گیرد

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به سفر آیت الله رئیسی رئیس جمهور کشورمان به عمان، این سفر را نقطه عطف جدیدی در روابط دو کشور بر شمرد.

امیرعبداللهیان همچنین همتای عمانی خود را در جریان آخرین تحولات مذاکره برای لغو تحریم ها قرار داد.منبع

امیرعبداللهیان ضمن استقبال از سفر هیاتی از سوی دولت عمان به تهران با هدف پیگیری توافقات، بر عزم جدی دو طرف برای پیشبرد همکاری ها تاکید کرد.

وزیر امور خارجه عمان  همچنین از تشکیل کارگروهی در دولت عمان برای پیگیری توافقات صورت گرفته در سفر اخیر رئیس جمهور کشورمان به مسقط خبر داد.

وی با توجه به اهتمام ویژه سران دو کشور برای توسعه بیش از پیش مناسبات تهران و مسقط، بر ضرورت پیگیری و اجرایی شدن توافقات انجام شده در این سفر  تاکید کرد.

به گزارش آژانس خبری سیاست خارجی، حسین امیرعبداللهیان عصر امروز، جمعه با بدر البوسعیدی وزیر امور خارجه سلطنت عمان در مورد مهم‌ترین موضوعات در دستور کار دوجانبه و همچنین برخی مسائل مورد اهتمام مشترک در عرصه منطقه‌ای و بین‌المللی به صورت تلفنی گفت‌وگو و تبادل نظر کرد.

امیرعبداللهیان با اشاره به سفر آتی بایدن رییس جمهور آمریکا به منطقه یادآور شد: مقامات منطقه نباید اجازه دهند که بیگانگان، همکاری و ثبات منطقه‌ای را تحت تاثیر قرار دهند. ما بر گفتگو و همکاری منطقه ای تاکید داریم. معتقدیم اهل منطقه باید در مورد آینده منطقه تصمیم بگیرند. 

طرفین در این تماس از استمرار آتش بس در یمن استقبال کردند. امیرعبداللهیان بر ضرورت لغو کامل محاصره انسانی یمن تاکید کرد.

بدر البوسعیدی، وزیر امور خارجه عمان نیز در این گفت‌وگو ضمن تاکید بر اجرایی شدن توافقات انجام شده میان دو کشور در جریان سفر موفق آیت الله رئیسی به عمان اظهار داشت: ما نسبت به رویکرد دولت جدید جمهوری اسلامی ایران که بر پایه توسعه روابط با کشورهای منطقه می‌باشد، اطمینان داریم.

رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان نقش عمان را در تحولات منطقه‌ای مهم ارزیابی و از تلاش های این کشور در استقرار  صلح و ثبات و همکاری در منطقه تقدیر کرد.