تداوم حضور مسلحانه تروریست ها در اقلیم کردستان را تحمل نمی کنیم

اعراجی: هرگونه اقدام ضدامنیتی علیه ایران با اقدام دولت مرکزی و اقلیم مواجه خواهد شد

عراق، مسئولیت کامل بغداد و اقلیم کردستان عراق نسبت به برخورد با گروه‌های تروریستی عراق را بپذیرد

وی خاطرنشان کرد: از ایشان خواستم مسئولیت کامل بغداد و اقلیم کردستان عراق نسبت به برخورد با گروه‌های تروریستی و آپارتاید از مبداء اقلیم کردستان عراق را بپذیرند.

وزیر امور خارجه ادامه داد: به ایشان گفتم ما همواره خواهان عراق آباد، آزاد و مستقل بوده‌ایم و جز خیر برای دولت و ملت عراق نمی‌خواهیم اما تداوم حضور مسلحانه تروریست‌ها در اقلیم کردستان و تحرکات آنان علیه امنیت ایران را تحمل نخواهیم کرد.

به گزارش خبرنگار سیاست خارجی آژانس خبری سیاست خارجی، حسین امیرعبداللهیان روز یکشنبه در روایت اینستاگرامی خود از دیدار روز گذشته با دبیر شورای عالی امنیت ملی عراق و هیئت عالی‌رتبه امنیتی همراه نوشت: روز گذشته با قاسم اعرجی دبیر شورای عالی امنیت عراق که در راس یک هیات امنیتی عالی‌رتبه در تهران به‌سر می‌برد، دیدار کردم.

امیرعبداللهیان افزود: آقای اعرجی در ‌پاسخ گفت، قانون اساسی عراق اجازه فعالیت به افراد و جریاناتی که مخل تهدید همسایگان باشد را نمی‌دهد و اطمینان داد هرگونه اقدام ضدامنیتی علیه ایران با اقدام دولت مرکزی و اقلیم مواجه خواهد شد و عراق امنیت ایران را امنیت خود می‌داند.منبع

وزیر امور خارجه افزود: در این دیدار با تاکید بر مناسبات رو به گسترش تهران و بغداد در تمامی زمینه‌ها بر همکاری دو کشور در زمینه امنیتی از جمله لزوم برخورد با تروریست‌های مسلح از مبداء اقلیم کردستان عراق تاکید کردم.

امیرعبداللهیان با تاکید بر اینکه مناسبات دو کشور راهبردی و ممتاز است و ما امنیت عراق را امنیت ایران می‌دانیم، تصریح کرد: به آقای اعرجی صراحتاً گفتم با توجه به مناسبات حسنه جمهوری اسلامی ایران و جمهوری عراق، ما انتظار نداریم که خاک اقلیم کردستان عراق محلی برای اقدامات تروریستی و تهدیدی علیه ایران باشد.