تاکید امیرعبداللهیان بر ضرورت رفع دغدغه ایرانیان مشمول وظیفه خارج از کشورتاکید امیرعبداللهیان بر ضرورت رفع دغدغه ایرانیان مشمول وظیفه خارج از کشور

به گزارش حوزه سیاست خارجی آژانس خبری سیاست خارجی، حسین امیرعبداللهیان روز سه شنبه در جلسه هماهنگی دبیران کارگروههای تخصصی شورای‌عالی امور ایرانیان خارج از کشور با اشاره به عزم جدی دولت و دستور اکید رئیس جمهور اظهار داشت: امیدواریم لایحه پیشنهادی قانون جامع ایرانیان خارج از کشور با همراهی نمایندگان مجلس شورای اسلامی و تصویب این قانون انجام و گشایشی ویژه در حل مسائل و مشکلات ایرانیان حاصل شود.

جانشین رئیس شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور با اشاره به ضرورت تقویت علقه و ارتباط ایرانیان با سرزمین مادری و پاسداشت هویت ایرانی از طریق آموزش و توسعه خط و زبان فارسی خصوصا برای نسلهای دوم و سوم، از اقدامات بعمل آمده در تسهیل تردد مشمولان وظیفه عمومی ابراز خرسندی کرد و بر ضرورت رفع دغدغه ایرانیان خارج از کشور در این خصوص تاکید کرد. 

همچنین در این نشست، دبیران کارگروههای تخصصی شورای عالی، گزارشی از آخرین اقدامات و برنامه‌های خود در حوزه تسهیل خدمات قابل ارائه به  ایرانیان خارج از کشور، حمایت‌ حقوقی و قضائی و دیگر حوزه ها را ارائه کردند. 

شرکت‌کنندگان در این نشست، راهکارهایی را به منظور تعریف عرصه‌های جدید خدمت‌رسانی به ایرانیان خارج از کشور در راستای تقویت و حفظ هویت و همبستگی ملی پیشنهاد کردند. 

غلامعلی حداد عادل عضو شورایعالی ایرانیان خارج از کشور نیز در این نشست درخصوص گسترش زبان فارسی و ظرفیت های موجود در بنیاد سعدی توضیحاتی ارائه کرد.منبع

مطالب مرتبط