بهادری جهرمی: ایران در مسیر بومی سازی راکتورها حرکت می‌کند

رئیس شورای اطلاع‌رسانی دولت ادامه داد: ۲۰۰ مرکز درمانی در کشور از ۵۰ رادیوداروی مختلف محصولات سازمان انرژی اتمی برای درمان در حوزه‌های مختلف استفاده می‌کنند.

بهادری جهرمی یکی دیگر از اولویت‌های کشور را افزایش جدی در حوزه ظرفیت برق تولیدی عنوان و اعلام کرد: رئیس‌جمهور در سفر استانی بوشهر دستور داد تا ظرفیت تولید برق هسته‌ای‌ به ۱۰ هزار مگاوات برسد که ساخت فازهای ۲ و ۳ نیروگاه اتمی بوشهر برای این کار شروع شده است.

به گزارش روز یکشنبه خبرنگار حوزه دولت آژانس خبری سیاست خارجی، «علی بهادری جهرمی» در حاشیه نشست شورای هماهنگی مرکز اطلاع‌رسانی دستگاه‌های اجرایی کشور در محل سازمان انرژی اتمی، افزود: این مسیر هدف‌گذاری شده برای کشور نوید آینده بسیار روشنی برای صنعت هسته‌ای و سایر صنایع و حوزه کشاورزی و دارویی و درمانی خواهد بود که می‌توانند از این صنعت بهره‌برداری کنند.

بهادری جهرمی خاطرنشان کرد: این مسیر با سرعت هرچه‌بیشتری پیش خواهد رفت.منبع

وی افزود: جهت‌دهی و اولویت فعالیت‌ها به سمت صنعتی‌سازی و بهره‌برداری‌های اقتصادی، درمانی و بهداشتی از این صنعت در حوزه‌های مختلف کشاورزی، بهداشتی و صنعتی بود که بسیاری از این‌ها به سمت صنعتی‌سازی پیش رفته است.

سخنگوی دولت اظهار داشت: در این نشست برخی اقدامات و دستاوردهای بسیار خوب، امیدوار کننده، افتخارآمیز و غرورآفرین در حوزه انرژی اتمی از سوی رئیس و سخنگوی این سازمان تشریح شد.

وی با اشاره به بهره‌برداری ۲۰۰ مرکز درمانی کشور از ۵۰ رادیوداروی تولید شده در سازمان انرژی اتمی، گفت: دولت در عرصه پیشرفت صنعت هسته‌ای مصمم است و با سرعت هرچه‌بیشتری در این مسیر پیش می‌رود.

سخنگوی دولت، صنعت هسته‌ای کشور را صنعتی پیشرو دانست و گفت: همان‌طور که مقام معظم رهبری فرمودند باید سرریز این دانش بتواند در حوزه‌های مختلف مورد بهره‌برداری قرار بگیرد که دولت در این مسیر بسیار مصمم و جدی است.