برقراری دومین پرواز مستقیم بین ایران و تاجیکستانبرقراری دومین پرواز مستقیم بین ایران و تاجیکستان

به گزارش حوزه سیاست خارجی آژانس خبری سیاست خارجی، محمد تقی صابری سفیر فوق العاده جمهوری اسلامی ایران در تاجیکستان با اعلام این مطلب در صفحه خود در اینستاگرام نوشت: بحمدالله با پیگیری های انجام شده و موافقت سازمان هواپیمایی کشوری ایران و تاجیکستان، این پرواز به منظور رفاه حال و شهروندان دو کشور و تسهیل سفر گردشگران انجام می شود.

به گفته سفیر کشورمان زمان این پرواز، طبق برنامه، روزهای یکشنبه هر هفته ساعت ۱۸:۳۰ از  فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) تهران به فرودگاه بین المللی شهر دوشنبه و برگشت آن در ساعت ۲۳ همانروز خواهد بود. 

محمدتقی صابری همچنین افزود: در حال حاضر پرواز مستقیم در مسیر مشهد – دوشنبه- مشهد در روزهای پنجشنبه هرهفته برقرار می باشد و قبل از برقراری پرواز های مستقیم، شهروندان عزیز دو کشور ناگزیر بودند از مسیر غیر مستقیم و از طریق کشورهای ثالث مسافرت نمایند که علاوه بر افزایش هزینه سفر، موجب طولانی شدن زمان سفر نیز می شد.

سفیر ایران در تاجیکستان اظهار داشته است: با عنایت به توسعه روابط دو کشور هم فرهنگ و هم زبان ایران و تاجیکستان و امضای تفاهم نامه گسترش همکاری ها در حوزه گردشگری و افزایش تعداد مسافران و با بهره گیری بیشتر از ظرفیت شرکت های هواپیمایی “ایرانی” و “تاجیکستانی”، امیدواریم به یاری خدا تعداد پروازهای مستقیم بین دو کشور، در آینده باز هم افزایش یابد.منبع

مطالب مرتبط