برای توسعه پایدار بنگلادش از ابتکارات ایورا استفاده کردیم


به گزارش خبرنگار سیاست خارجی آژانس خبری سیاست خارجی، گوسال اعظم سرکار ضمن ابراز تشکر از برگزاری نشست، گفت: ما برای توسعه پایدار بنگلادش از ابتکارات ایورا استفاده کردیم که می‌تواند برای دیگر کشورها هم مفید باشد. بنگلادش یکی از ۵ اقتصادی در حال توسعه است و رشد ناخالص داخلی بالایی دارد و در حال کاهش نرخ فقر است.

سفیر بنگلادش در تهران افزود: بنگلادش مایل به گسترش همکاری‌های اقتصادی و ایفای نقش بیشتر در مقیاس بزرگ است. آماده نشان دادن تعهد خود در چارچوب آیورا هستیم.

اعظم سرکار با اشاره به اینکه در دوره ریاست بنگلادش همکاری خوبی با دیگر اعضا داشتیم، بیان کرد: بنگلادش در راه توسعه پایدار به عنوان سیاست خود، تلاش می‌کند تا به عنوان کشور فرصت‌ها معرفی شود.

وی ادامه داد: بنگلادش به دنبال صلح است و از همه اعضا برای حضور در اجلاس آینده داکار دعوت می‌کنم. آیورا جمعیت بسیار بالا و نرخ رشد اقتصادی، خطوط کشتیرانی و تجاری را داراست و بنگلادش هم در این مسیر فرصت‌های بی‌شماری را پیشنهاد می‌کند.

سفیر بنگلادش در تهران با تاکید بر اینکه از صلح و گفت‌گو استقبال می‌کنیم تا در مسیر توسعه گام برداریم، گفت: در پی ایجاد پلتفرم در قالب ایورا هستیم تا اهداف خود را محقق کنیم. معتقدم باهم می‌توانیم در صحنه جهانی تاثیر گذاشته و تغییر ایجاد کنیم.

اعظم سرکار افزود: باید در پی پویایی باشیم و قفل رشد اقتصادی میان اعضا را شکسته و موانع را کنار زنیم.منبع