امیرعبداللهیان روز ملی ترکیه را تبریک گفت

امیرعبداللهیان ضمن تشکر از ابراز همدردی وزیر امور خارجه ترکیه در خصوص حمله تروریستی در شیراز تأکید کرد، در هفته‌های اخیر برخی از دشمنان ما تلاش کرده‌اند تا با سوء استفاده از حوادث اخیر، به ایجاد ناامنی و بی ثباتی در ایران اقدام و زمینه را برای حمله تروریستی داعش فراهم کنند.

وی با اشاره به وقوع حادثه در یکی از معادن ترکیه که منجر به کشته و زخمی شدن شماری از شهروندان این کشور شد، ضمن ابراز تسلیت به دولت و ملت ترکیه، برای مجروحان این حادثه آرزوی شفای عاجل کرد.

مولود چاوش اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه نیز در این گفت وگو ضمن سپاس از پیام تبریک روز ملی ترکیه، اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ترکیه تنها دو کشور همسایه نیستند، بلکه دو کشور برادر هستند که در روزهای بد و خوب همیشه در کنار یکدیگر بوده‌اند.

وی اظهار داشت، جمهوری اسلامی ایران تاکنون بارها شاهد چنین توطئه‌هایی علیه ایران بوده و به حول و قوه الهی همیشه هم سربلند از آنها عبور کرده است.

وزیر امور خارجه ترکیه همچنین بار دیگر از روند گفت وگوها میان ایران و جمهوری آذربایجان استقبال و تأکید کرد هر دو کشور از دوستان ترکیه هستند و دوستی میان این دو کشور باعث خوشنودی ما است.منبع

به گزارش آژانس خبری سیاست خارجی، امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ایران عصر دوشنبه در تماس تلفنی با وزیر امور خارجه ترکیه درباره مهمترین موضوعات مورد اهتمام دو کشور در حوزه مسائل دوجانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی گفت وگو و تبادل نظر کرد.

وزیر امور خارجه ترکیه با محکوم کردن حادثه تروریستی شیراز، بار دیگر مراتب تسلیت خود و دولت و مردم ترکیه را ابراز داشت و تأکید کرد: ما همیشه برای مبارزه با تروریسم در کنار ایران بوده و خواهیم بود.

وزیر امور خارجه ایران در این گفت وگو روز ملی ترکیه را تبریک گفت.