امیرعبداللهیان خواستار حمایت از شرکت‌های خصوصی ایران و برزیل برای افزایش تبادل تجاری شد

به گزارش آژانس خبری سیاست خارجی، امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ایران در ادامه دیپلماسی فعال دولت سیزدهم روز جمعه به وقت محلی با «کارلوس آلبرتو فرانکو فرانسا» همتای برزیلی خود در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل متحد دیدار و پیرامون روابط دو جانبه، موضوعات مورد اهتمام مشترک و رایزنی‌های فیمابین در مجامع بین المللی و منطقه‌ای تبادل نظر کرد.

وی همچنین افزود: ایران شریک قابل اعتمادی برای گسترش مناسبات اقتصادی در منطقه غرب آسیا می باشد.

امیرعبداللهیان افزود: ما در بخش دولتی باید حمایت و پشتیبانی خود را از شرکت‌های خصوصی به عمل آوریم تا بیش از گذشته شاهد توسعه مناسبات اقتصادی و افزایش تبادل تجاری باشیم.

رئیس دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران با یادآوری قدمت  ۱۲ ساله مناسبات میان ایران و برزیل، آن را سرمایه‌ای ارزشمند برای پیشبرد و توسعه مناسبات در زمینه‌های مختلف دانست.

کارلوس آلبرتو فرانکو فرانسا وزیر امور خارجه برزیل نیز در این دیدار با تاکید بر وجود منافع مشترک میان دو کشور، آمادگی برازیلیا را برای افزایش مبادلات تجاری و عملیاتی کردن توافق‌های فیمابین اعلام کرد.

به گزارش آژانس خبری سیاست خارجی، امیرعبداللهیان که همراه آیت الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور اسلامی ایران برای شرکت در هفتاد و هفتمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد به نیویورک سفر کرده بود، همچنان در این شهر به سر می‌برد تا دیپلماسی فعال دولت سیزدهم را در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل ادامه دهد.منبع

طرفین در این دیدار بر گسترش روابط در حوزه‌های فناوری، کشاورزی و تبادل تجربه در زمینه‌های محیط زیست، حمایت متقابل از نامزدهای دو کشور در مجامع بین المللی و نقش برجسته گروه بریکس در تقویت چندجانبه گرایی در نظام بین الملل تاکید کردند.