امیرعبداللهیان: برای شتابدهی به روابط ایران و تانزانیا درپی ترسیم نقشه راه هستیمامیرعبداللهیان: برای شتابدهی به روابط ایران و تانزانیا درپی ترسیم نقشه راه هستیم

به گزارش خبرنگار اعزامی آژانس خبری سیاست خارجی، حسین امیرعبداللهیان بامداد پنجشنبه در بدو ورود به تانزانیا در جمع خبرنگاران، با قدردانی از دعوت رسمی وزیر خارجه تانزانیا، گفت: قرار است در گفت‌وگو با وزیر خارجه تانزانیا درباره توسعه مناسبات دو جانبه در ابعاد مختلف نقشه راهی را ترسیم کنیم که بر مبنای آن به روابط شتاب ببخشیم.

وزیر امورخارجه تاکید کرد: همچنین هیاتی از بازرگانان، صاحبان صنایع و بخش‌های دولتی که من را در این سفر همراهی می‌کنند، فردا نشست مهمی در دارالسلام خواهند داشت. همچنین با رئیس جمهور تانزانیا هم گفت وگو خواهیم کرد که ضمن ابلاغ دعوت آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی، نقشه راهی را که با خانم وزیر در مورد آن توافق خواهیم کرد و در حضور رئیس جمهور نهایی خواهیم کرد.

وی تاکید کرد: ما به زنگبار خواهیم رفت و نشست تجاری و دیدارهای رسمی در آنجا برگزار می‌شود.

از حضور وزیر خارجه ایران در تانزانیا هیجان زده هستیم

در ادامه، «لیبراتا مولا مولا» وزیر خارجه تانزانیا گفت: بسیار خرسندم که آقای امیرعبداللهیان در اینجا حضور دارد و مدت‌هاست که چشم انتظار حضور او در تانزانیا هستیم.

وی افزود: روابط دو کشور بسیار نزدیک است و خرسندیم که در این سفر یک هیات تجاری هم حضور دارد.

مولامولا خاطرنشان کرد: امیدوارم وزیر خارجه ایران چند روزی در تانزانیا باشد و خیلی هیجان‌زده هستیم که در اینجا حضور دارند.

وزیر خارجه تانزانیا به هیات تجاری همراه وزیر خارجه اشاره کرد و از سفیر ایران به دلیل این دیدار تشکر و قدردانی کرد.منبع

مطالب مرتبط