امیرعبداللهیان از مسجد کبود ایروان بازدید کردامیرعبداللهیان از مسجد کبود ایروان بازدید کرد

به گزارش خبرنگار اعزامی سیاست خارجی آژانس خبری سیاست خارجی به ارمنستان، «حسین امیرعبداللهیان» وزیر امورخارجه که در ارمنستان به سر می‌برد، ظهر امروز-شنبه ۳۰ مهر- از مسجد کبود ایروان به عنوان تنها مسجد، پایتخت ارمنستان بازدید کرد. 

رئیس دستگاه دیپلماسی همچنین از نمایشگاه صنعتی ایران که در این شهر بر پا شده بود هم دیدار و با صنعتگران ایرانی حاضر در این نمایشگاه گفت‌وگو کرد. 

امیرعبداللهیان بعدازظهر پنجشنبه در صدر هیأتی بلندمرتبه سیاسی وارد فرودگاه ایروان شد و مورد استقبال «مناتساکان صفریان» معاون وزیر امور خارجه ارمنستان قرار گرفت. 

دیدار و گفت‌وگو با مقامات ارمنستان درباره مسائل دوجانبه و منطقه‌ای، نشست خبری با همتای ارمنی و افتتاح اولین سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در شهر قاپان ارمنستان، از مهمترین برنامه‌های امیرعبداللهیان در سفر به ارمنستان است. 

امیرعبداللهیان ۱۷ مهر امسال با تایید تاسیس این کنسولگری در نقطه صفر مرزی ۲ کشور، تصریح کرد: با نگاه به مباحث اقتصادی، توسعه همکاری‌ها با کشور ارمنستان و همچنین تقویت مسیر ترانزیتی شمال – جنوب که از اولویت‌های دولت سیزدهم است، تصمیم گرفته شد در مرکز استان سیونیک ارمنستان کنسولگری داشته باشیم.

«مرتضی عابدین ورامین» اولین سرکنسول جمهوری اسلامی ایران ابتدای مهرماه در حضور «عباس بدخشان ظهوری» سفیر ایران در ارمنستان حکم انتصاب خود را به میرزویان وزیر امور خارجه جمهوری ارمنستان تقدیم کرد.منبع