امیرعبداللهیان از مدرسه ایرانیان در ایروان بازدید کرد

وزیر امورخارجه همچین پس از دیدار با نخست وزیر ارمنستان در جمع خبرنگاران درباره اظهارات مقامات آمریکایی که گفته‌اند مذاکرات رفع تحریم‌ها از دستورکار خارج شده است، تاکید کرد: آمریکایی‌ها گفتار و رفتارشان متناقض است و در پیام خود تعجیل دارند که زودتر به نقطه توافق برسند.

به گزارش خبرنگار اعزامی سیاست خارجی آژانس خبری سیاست خارجی به ارمنستان، «حسین امیرعبداللهیان» وزیر امور خارجه که در ارمنستان به سر می‌برد، ظهر امروز-شنبه ۳۰ مهر- از مدرسه ایرانیان شهر ایروان ارمنستان بازدید و با کادر آموزشی این مدرسه گفت‌وگو کرد.  

دیدار و گفت‌وگو با مقامات ارمنستان درباره مسائل دوجانبه و منطقه‌ای، نشست خبری با همتای ارمنی و افتتاح اولین سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در شهر قاپان ارمنستان، از مهمترین برنامه‌های امیرعبداللهیان در سفر به ارمنستان است. 

وی توضیح داد: سه روز پیش پیامی از آمریکا دریافت کردیم و به آنها گفتیم که باید موارد اتهامی آژانس علیه برنامه هسته ای ایران حل و فصل شود و حاضر نیستیم توافقی انجام دهیم و آژانس مثل استخوان لای زخم مانده بخواهد از مسیر سیاسی به ایران فشار وارد کنند.منبع

رئیس دستگاه دیپلماسی پیش از این از مسجد کبود ایروان و نمایشگاه صنعتی ایران که در این شهر برپا شده بود، دیدن کرد. 

وزیر امور خارجه در مراسم افتتاح سرکنسولگری کشورمان در شهر قاپان ارمنستان با تأکید بر ضرورت همکاری‌های دوجانبه بین تهران و ایروان، گفت: ایران، امنیت ارمنستان را امنیت خود و منطقه می‌داند.

امیرعبداللهیان در این سفر با «نیکول پاشینیان نخست وزیر جمهوری ارمنستان»، «آلن سیمونیان» رئیس مجلس ملی این کشور دیدار و درباره موضوعات دو جانبه، منطقه ای و بین المللی گفت و گو کرد.

امیرعبداللهیان بعدازظهر پنجشنبه در صدر هیأتی بلندمرتبه سیاسی وارد فرودگاه ایروان شد و مورد استقبال «مناتساکان صفریان» معاون وزیر امور خارجه ارمنستان قرار گرفت.