استان مازندران و وزارت خارجه تفاهم نامه امضا کردند

استاندار مازندران در خصوص جزئیات این تفاهم‌نامه گفت: اقدامات بسیار خوبی در خصوص بهبود و ارتقای ارتباطات میان استانداری مازندران و معاونت دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارچه صورت گرفته که برای توسعه صادرات بسیار موثر است.

به گزارش آژانس خبری سیاست خارجی، صادرات کالاهای غیرنفتی استان در چهار ماهه امسال با ۳۴ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ۳۰۰ میلیون دلار رسید. معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه به منظور دیدار با صادرکنندگان و بررسی ظرفیت های اقتصادی و صادراتی استان در قالب سفر ۲ روزه امروز صبح وارد استان شده است.منبع

به گزارش خبرنگار آژانس خبری سیاست خارجی، تفاهم‌نامه افزایش صادرات مازندران با حضور مهدی صفری، معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه و سیدمحمود حسینی‌پور، استاندار مازندران در ساختمان استانداری منعقد شد.

در این نشست ۲ طرف تفاهم‌نامه مشترکی را به‌منظور ارتقای سهم حضور صادرکنندگان و صنعت‌گران مازندران در نمایشگاه‌های تخصصی کشورهای منطقه، توسعه نفوذ کالاهای غیرنفتی مازندران در بازارهای هدف به منظور افزایش حجم مبادلات از طریق ارائه رایزنی های دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه امضا کردند.

وی افزود: صادرات یک میلیارد دلاری کالا از مازندران در دوره زمانی ۲ساله با استانداردسازی و کیفیت بخشی کالاهای تولیدی و تقویت دیپلماسی اقتصادی هدفگذاری شد.